Trwa dodawanie produktów...

Poniżej znajdą Państwo szereg porad opracowanych przez naszych specjalistów, aby cała baza wiedzy dotycząca naszego najcenniejszego narządu jakim jest wzrok była w jednym miejscu. Zapraszamy do zadawania pytań na czacie!

Jakie są wady wzroku i sposoby ich korygowania?

Przybliżymy Państwu najważniejsze zagadnienia z tego tematu.

Krótkowzroczność

Krótkowzroczność - inaczej miopia to jedna z najczęściej spotykanych wad wzroku. Polega ona na nieprawidłowym skupianiu promieni świetlnych przez soczewkę oka. W prawidłowo akomodującym oku obrazy ogniskowane są na siatkówce, a u krótkowidza przed siatkówką.

Dalekowzroczność

Dalekowzroczność - inaczej nadwzroczność lub hyperopia, to jedna z najczęściej występujących wad wzroku. W dużym uproszczeniu sprowadza się do utraty ostrości obrazu przy patrzeniu na przedmioty znajdujące się blisko, podczas gdy przedmioty odległe widzi się wyraźnie.

Co to jest astygmatyzm i jak dobrać odpowiednie okulary?

Astygmatyzm - inaczej niezborność to jedna z wad wzroku. Występuje wtedy, kiedy rogówka lub soczewka nie są symetryczne. Wyróżnia się astygmatyzm nadwzroczny i astygmatyzm krótkowzroczny. Przyczyny powstania astygmatyzmu nie są dokładnie znane.

Zaćma - objawy i leczenie

Zaćma - inaczej katarakta to zmętnienie soczewki oka powodujące zamazanie i zniekształcenie widzenia. Choroba jest efektem zaburzeń przemiany materii soczewki i utraty jej przejrzystości i może prowadzić do całkowitej utraty widzenia.

Co to jest jaskra?

Jaskra to schorzenie oczu związane z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, które pozostawione bez leczenia doprowadza do uszkodzenia i zaniku nerwu wzrokowego, czego skutkiem jest nieodwracalna ślepota. Jaskra ma wiele odmian.

Jak czytać zlecenie na okulary?

Recepta na okulary precyzyjnie określa, jakie rodzaje kulistości lub też niekulistości szkieł potrzebują twoje oczy do właściwego widzenia. Zanim jednak ją otrzymasz, okulista musi zdjąć z oka i układu wzrokowego dokładną miarę. Wbrew pozorom, recepta na okulary nie jest taka skomplikowana w interpretacji jak się nam wydaje.

6 złotych zasad przy dobieraniu oprawek korekcyjnych czyli jak dobrać okulary?

Nie wiesz w jak dobrać oprawki korekcyjne to kształtu twarzy? Kieruj się zasadami przedstawionymi w naszym poradniku

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe - wszystko co warto o nich wiedzieć

Dofinansowanie zakupu okularów przez pracodawcę

Zwrócić się o dofinansowanie przez pracodawcę, wypełniając wniosek o zwrot kosztów zakupu okularów korekcyjnych i ciesz się nowymi okularami zakupionymi nizszym kosztem

Okulary dla sportowców - wybieramy najlepsze modele

Okulary dla sportowców - zobacz czy się kierować w wyborze najlepszego modelu.

Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne w 2018 roku!

Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne nadchodzącego sezonu! Sprawdź co będzie się nocić tego lata!