Trwa dodawanie produktów...

JAKĄ POWŁOKĘ POTRZEBUJĘ?

Co to jest antyrefleks, powłoka oleofobowa czy hydrofobowa? Sprawdź czy potrzebujesz tej czy innej powłoki na swoich soczewkach okularowych.
ANTYREFLEKS

Głównym zadaniem antyrefleksu jest eliminowanie uciążliwych dla oczu refleksów świetlnych (odblasków) powstających na powierzchni soczewki okularowej. Efektem braku antyrefleksu są odblaski, które wpadają do oka i mogą przeszkadzać w komfortowym użytkowaniu okularów. Soczewki bez antyrefleksu, mimo zachowania parametrów korekcji wady wzroku mogą nie dawać komfortu dobrego widzenia, mają mniejszy kontrast widzenia, tracą na przejrzystości poprzez obniżenia transmisji światła od 8 aż do 15%!

CZY POTRZEBUJĘ ANTYREFLEKSU?

TAK! Bez wątpienia TAK! Antyrefleks w dzisiejszych czasach to nie dodatek, ale standard w okulistyce! Jeśli nie użytkowałeś wcześniej soczewek zawierających antyrefleks koniecznie go wypróbuj. Gwarantujemy, że nigdy więcej nie będziesz chciał używać soczewek bez antyrefleksu!

Poniższe zdjęcie najlepiej ilustruje czym jest antyrefleks w praktyce:

POWŁOKA OLEOFOBOWA

Powłoka oleofobowa zwana również powłoką śliską to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie okularów w czystości. Sprawia ona, że kurz, a nawet tłuszcz czy zabrudzenia mniej przylegają do soczewek okularowych.

CZY POTRZEBUJĘ POWŁOKI OLEOFOBOWEJ?

Jeśli wiesz, że utrzymanie okularów w czystości stanowi dla Ciebie wyzwanie i masz wrażenie ciągle brudnych okularów to powłoka oleofobowa jest właśnie dla Ciebie! Dużo łatwiej będzie Ci utrzymać je w czystości. Jeśli okulary się zabrudzą to wystarczy przetrzeć je bawełnianą szmatką a będą z powrotem czyste.

POWŁOKA ANTYELEKTROSTATYCZNA

Dzięki powłoce antyelektrostatycznej soczewka okularowa nie elektryzuje się i do minimum zostaje ograniczone przyciąganie kurzu, co jest bardzo istotne zwłaszcza wtedy, kiedy używasz monitora komputera. Soczewka elektryzuje się nie tylko w związku z obecnością promieniowania elektromagnetycznego, ale również podczas zwykłego czyszczenia jej przez pocieranie szmatką.

CZY POTRZEBUJĘ POWŁOKI ANTYELEKTROSTATYCZNEJ?

Jeśli twoje lubisz mieć czyste okulary lub są one narażone na nadmierne osadzanie się kurzu, pyłków czy innych zanieczyszczeń to warto zainwestować w soczewki, które posiadają powłokę antyelektrostatyczną.

POWŁOKA BLUE CONTROL

Codziennie nasze oczy wystawiane są na działanie tak zwanego „światła widzialnego o wysokiej energii”, znanego również jako światło niebieskie. Ten rodzaj światła emitowany jest przez słońce, energooszczędne oświetlenie, jak również wszelkiego rodzaju urządzenia cyfrowe, takie jak smartfony, tablety i monitory LCD/LED.

Chociaż niebieskie światło samo w sobie jest zjawiskiem naturalnym, nadmierna jego ilość może mieć negatywny wpływ na człowieka, powodując suchość, zmęczenie i podrażnienie oczu, niewyraźne widzenie, bóle głowy, a nawet bezsenność.

Powłoka Blue Control neutralizuje niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektroniczne, zapobiegając jednocześnie powstawaniu powyższych objawów i oferując komfortowe, zrelaksowane i kontrastowe widzenie oraz bardziej naturalną percepcję kolorów.

CZY POTRZEBUJĘ POWŁOKI BLUE CONTROL

Jeśli dużo pracujesz przed komputerem, tabletem, smartfonem czy telewizorem to prawdopodobnie jesteś w grupie 83% pacjentów odczuwających dyskomfort w trakcie korzystania z urządzeń cyfrowych (smartfony, tablety, monitory, telewizor) lub po jego zakończeniu.
Właśnie dla Ciebie jest ta powłoka.

POWŁOKA UV

Powłoki antyrefleksyjne z technologią UV chronią wzrok użytkownika okularów przed promieniowaniem UV padającym z tyłu i z boku na wewnętrzną powierzchnię soczewki.

CZY POTRZEBUJĘ POWŁOKI UV?

Tak, jeśli spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu np. podczas pracy czy wypoczynku lub twoje oczy są po prostu narażone na długotrwałą ekspozycję na promienie słoneczne. Są również polecane dla dzieci i młodzieży, pacjentów pozbawionych soczewki ocznej, pacjentów z cienką rogówką, (np. po laserowej korekcji wzroku) czy pacjentów przyjmujących leki fotouczulające.

UTWARDZENIE

Powłoka Hard jest powłoką ochronną, zabezpieczającą soczewkę przed zarysowaniem i ograniczającą jej zużycie. Powłoka tworzy również bazę dla powłok antyrefleksyjnych.